Administratívna budova

15.10.2011

Štúdia administratívnej budovy sa zaoberá riešením dvoch zásadných problémov. Na jednej strane poskytuje priestor pre množstvo kancelárskych priestorov zo zázemím v nízkoenergetickom štandarde, a zároveň vytvára príjemné miesto na prácu a oddych zamestnancov. Množstvo spoločných priestorov determinuje budovu, kam budú zamestnanci chodiť radi, a bude im poskytnuté všetko, aby si v pracovnej dobe mohli oddýchnuť.

Na druhej strane objekt zapadá do uličného priestoru, a svojím parterom s má stať živou súčasťou mesta. V parteri sa má nachádzať občianska vybavenosť, ktorá privedie ľudí a život.

V centrálnom patiu si môžete dať obed, alebo posedieť na káve. Táto časť budovy je navrhnutá ako poloverejná. Môže slúžiť aj na veľké firmené prezentačné akcie, keď potrebujete sústrediť množstvo ľudí a zároveň sa o nich dobre postarať. Celé patio je prestrešené priestorovou kupolou.

Celá podnož s občianskou vybavenosťou, bankou, depozitárom a veľkou konferenčnou miestnosťou sa obložená tmavým tehlovým obkladom.

Časť budovy s kanceláriami je navrhnutá s obkladom zo sivých obkladových panelov Fundermax.

Parkovanie pre zamestnancov je navrhované v podzemí.

Stupeň PD : štúdia

Rok: 2010/2011

Investor: nadnárodná spoločnosť

Spolupráca: Bocanarch